DREWNO

Wykonujemy stolarkę w wielu gatunkach drewna, a w tym w egzotycznych.

Wenge
zebrano1zebrano2
WENGE – to wyjątkowe drewno okryte wieloma mistycznymi tajemnicami Afryki. Pierwotnie to drewno było wykorzystywane przez plemiona do wyrobu masek i innych atrybutów magicznych. Wysoka wytrzymałość na ścieranie i trwałość, sprawia, że nadaje się do budowy mocno uczęszczanych podłóg i innych eksploatowanych intensywnie wyrobów drewnianych.
Heban
zebrano1zebrano2
HEBAN jest ciemnym lub czarnym, twardym, ciężkim, trudno łupliwym drewnem. Często wykorzystywany do wyrobu instrumentów muzycznych, rzeźb artystycznych i precyzyjnych wyrobów. Twardy, a zatem trudny w obróbce nadaje się dobrze do polerowania. Wysoce odporny na wilgoć i patogeny. Wykorzystywany do produkcji ekskluzywnych i drogich mebli.
Zebrano
zebrano1zebrano2
ZEBRANO -Drewno ciężkie, bardzo trwałe, odporne na warunki zewnętrzne ze względu na dużą zawartość naturalnych żywic.Bardzo odporne na zginanie, sprężyste, stąd chętnie stosowane w szkutnictwie i lutnictwie. Ze względu na ciekawy rysunek stosowane w meblarstwie i w wyrobach galanteryjnych.
Czereśnia
CZEREŚNIA -drewno twarde, z czerwonobrązową twardzielą, bardzo cenione w meblarstwie do wyrobu elementów toczonych i intarsji oraz w snycerstwie.
 
Palisander
PALISANDER -tropikalne drewno o zabarwionej twardzieli od brązowego do ciemno fioletowego. Drewno ciężkie i bardzo twarde trudne w obróbce. Odporne na działanie czynników abiotycznych i biotycznych. Palisandru używa się m.in. do wyrobu mebli artystycznych i instrumentów muzycznych np. podstrunnic w gitarze elektrycznej.
 
Tik
zebrano1zebrano2
Piękne niemalże czarne drewno afrykańskie. Forniry wykonane z tego drewna cechują się całkowicie niepowtarzalnym wzorem. Idealnie nadają się dla ludzi o wyszukanym smaku, chcących posiąść rzecz nietuzinkową.
Orzech
ORZECH -ekskluzywne drewno o bardzo ciepłym kolorze do produkcji mebli, oklein meblowych, wystroju wnętrz, na parkiety, wszelkie obudowy, na wyroby toczone, do rzeźbienia, na instrumenty muzyczne, intarsje, kolby strzelb, galanterię drobną, ramy obrazów.
 
Drzewo sandałowe
DRZEWO SANDAŁOWE -solidny materiał. Długo zachowuje swój aromatyczny, zmysłowy zapach. Twarda, pachnąca podłoga, niezwykle wytrzymała na mechaniczne uszkodzenia oraz ataki wszelkich patogenów to sztandarowy produkt z tego drewna.
 
Rose
ROSE
 
Kamelia
KAMELIA
 
Wiąz
WIĄZ. Drewno wiązów jest ciężkie i twarde, odporne na gnicie. Używane jest w meblarstwie a także do budowy łodzi.
 
Dąb
zebrano1zebrano2
DĄB.Drewno ciężkie i twarde znajduje powszechne zastosowanie w stolarce budowlanej, meblarstwie. Odpornoe na ścieranie, doskonale nadaje się do wyrobu klepki podłogowej. Drewno dębowe ma tendencje do pękania przy dużych mrozach ze względu na duże naprężenia wewnętrzne, jest to drewno doskonałe na stolarkę wewnętrzną, lecz bardzo ryzykowne do stosowania zewnętrznego.
Dąb bielony
DĄB BIELONY